Image Alt

Fikamy i gramy

  >  Przedszkole   >  Nasze Przedszkole

Nasze Przedszkole

W naszym przedszkolu dużo się dzieje. Niedawno zagościły tu  znaki drogowe, które na stałe wpisały się w obraz naszej przestrzeni, np. w miejscu „tankowania wody”.

Z ruchliwej ulicy trafiła do nas również zasada STOP, która skutecznie sygnalizuje nam, kiedy to, co robimy, staje się dla innych nieprzyjemne (używamy jej, kiedy np. ktoś nas za mocno przytula, zabiera zabawki lub krzyczy).

W ogrodzie codziennie szukamy nowych roślin i zwierząt. We wrześniu była to dżdżownica (zbudowaliśmy jej nowy domek), a ostatnio coraz częściej obserwujemy pająki (i to, jak same potrafią tworzyć swoje domy).

Niedawno zgłębialiśmy się pracy lekarza – rozpoznawaliśmy dźwięki ambulansu, udzielaliśmy pierwszej pomocy, bandażowaliśmy (również drzewa ) i sprawdziliśmy, co kryje przedszkolna apteczka. Odwiedzili nas wolontariusze z Fundacji Dr „Clown” i opowiedzieli o swojej pracy w dziecięcych szpitalach. Razem z nimi stworzyliśmy instrumenty i szukaliśmy skarbu – czerwonych nosków. Zaprosiliśmy też panią doktor, która pozwoliła użyć swoich narzędzi – dzięki temu  samodzielnie słuchaliśmy bicia serca.

Mamy też stałego gościa. Co tydzień odwiedza Ciocia Asia – pani logopeda, która zawsze przynosi nam tajemnicze zadania do wykonania. Jej przyjaciele często potrzebują naszej pomocy – pies listonosza, chory kotek, a nawet Pani Jesień z workiem leśnych darów.

Najczęściej jednak bawimy się z Gordonkami – potworkami, z którymi muzykujemy. Poza tym dużo tańczymy i coraz śmielej marzymy o wycieczce do lasu – chcemy spotkać wilka i zaśpiewać piosenkę, którą sami wymyśliliśmy!

Lubimy, kiedy każdy dzień przynosi nam coś nowego. A najbardziej wtedy, kiedy możemy się tym ubrudzić :).

Post a Comment