Image Alt

Zespół

  >  Zespół
Założycielka i dyrektorka
dr Karolina Kizińska

Witajcie Drodzy Rodzice 🙂 Wiele lat temu w przedszkolu nr 42 w Lublinie, pani od rytmiki pozwoliła małej dziewczynce zagrać na pianinie. Dziewczynka ta nigdy wcześniej nie miała kontaktu z muzyką - nikt w rodzinie nie grał na żadnym instrumencie, mało się śpiewało. Ale z jakiegoś powodu bardzo, bardzo chciała zagrać. I na szczęście trafiła na nauczycielkę, która poświęciła jej swój czas, pokazała instrument, zachęciła. Tą dziewczynką byłam ja. Od tamtej pory nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i uważności na potrzeby dzieci. Założyłam Szkołę Muzyki Kompozytornia, Klub Malucha Fikamy bez MAMY! oraz Przedszkole Fikamy i Gramy, by zapewnić jak najlepszy rozwój i edukację najmłodszych. Codziennie staram się, by były to miejsca, o którym rodzice i podopieczni mówią - To jest to!

Kierownik, Wychowawczyni
Joanna Kosmela

Ciocia Joasia jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika w specjalności pedagogika wczesnoszkolna, studiów licencjackich na kierunku pedagogika wczesnoszkolna w specjalności pedagogika przedszkolna. W trakcie studiów pracowała jako opiekun w Klubiku Malucha, natomiast po studiach wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie podjęła pracę w dwóch przedszkolach jako Qualified Early Years Educator. Ukończyła szkolenie ,,Social, emotional mental health”, a poza tym jest posiadaczką certyfikatu z ,,Safeguarding Introduction`` oraz ,,Safeguarding Children Refresher”. Interesuje się wychowaniem dzieci w dwujęzyczności oraz muzyką w aspekcie rozwoju muzycznego dziecka poprzez śpiew i zabawę.

Wychowawczyni, nauczyciel wspomagający
Alicja Urbańska

Absolwentka studiów stacjonarnych licencjackich na kierunku Pedagogika Specjalna, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Absolwentka studiów stacjonarnych- magisterskich Pedagogika Specjalna, edukacja i rehabilitacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (UAM). Studentka studiów magisterskich Pedagogika, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (UAM). Absolwentka Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie. Obecnie terapeutka dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Doświadczenie w pracy zdobywała w: Stowarzyszeniu na Rzecz os. z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło” w Szczecinie, Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu, Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum (Specjalnej) „Zawsze Razem” w Poznaniu, we własnym gabinecie. Ukończyła wiele warsztatów i szkoleń związanych z pracą z małym dzieckiem, osobami z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. W pracy z dziećmi kieruje się podejściem relacyjnym oraz Porozumieniem bez Przemocy. Za najważniejsze w rozwoju dziecka uznaje wspierające relacje z dorosłymi oraz swobodą zabawę. Interesuje się kwestią przywiązania, psychopatologią dziecka, komunikacją alternatywną i wspomagającą oraz uwielbia KOTY. Wychowawczyni i nauczyciel wspomagający.

Wychowawczyni
Sandra Nawrocka

Studentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i nauczanie początkowe. Animatorka dziecięca oraz czasu wolnego. Miłośniczka tańca, tańczyła w zespole 3 lata. Uwielbia zwierzęta. Absolwentka liceum o profilu aktorskim. Jej największe marzenie to stworzenie teatru dziecięcego. Uśmiechnięta wychowawczyni w Przedszkolu Fikamy i GRAMY!

Psycholog, logopeda
Anna Rossowska-Gródzińska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i logopedą. Na co dzień wspieram dzieci i dorosłych z Poznania i okolic w poszukiwaniu rozwiązań i sposobów radzenia sobie z trudnościami. W tym co robię cenię siłę rozmowy, dlatego uważnie wsłuchuję się w opowiadania osób, które spotykam. Towarzyszę im w drodze do odkrywania i rozumienia siebie. Z radością obserwuję nasze wspólne mniejsze lub większe sukcesy. Wszystko z poszanowaniem zasad dyskrecji, życzliwości, w poczuciu bezpieczeństwa, zrozumienia i empatii. Dla zapewnienia jak najlepszego wsparcia systematycznie wzbogacam swój warsztat oraz regularnie uczestniczę w superwizji. Wykształcenie: magister psychologii (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) logopeda dyplomowany (studia podyplomowe, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) psycholog transportu (studia podyplomowe, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) certyfikowany psychoterapeuta i doradca systemowy (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej) mediator rodzinny (Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych Warszawa-Poznań) studium Analizy Transakcyjnej (Ośrodek Psychoterapii i Treningów Psychologicznych AION) przygotowanie pedagogiczne (studia podyplomowe, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) administracja i zarządzanie dla kadry kierowniczej administracji publicznej (studia podyplomowe, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) organizacja pomocy społecznej i pracy socjalnej (studia podyplomowe, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Nauczyciel zajęć matematycznych i rozwojowych
Agata Maternowska

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika (edukacja elementarna i terapia pedagogiczna oraz terapia pedagogiczna i arteterapia). Przez ubiegłe lata związana z poznańskimi przedszkolami jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Posiadaczka dyplomu Polskiego Towarzystwa Dysleksji w zakresie Metody Dobrego Startu. Pasjonatka terapii pedagogicznej, rozwoju motoryki małej i sprawności grafomotorycznych u dzieci. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń, m.in.: Wychowanie bez kar i nagród - Pozytywna dyscyplina; Kształtowanie umiejętności matematycznych u Dzieci; Wykorzystanie elementów Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne w pracy dydaktyczno- wychowawczej; Tańce i zabawy kształtujące prawidłową postawę i przeciwdziałające wadom stóp u dzieci. Marzycielka, by zasiać w dziecku chęć zdobywania wiedzy i doświadczania edukacji wielozmysłowo. W Fikamy i GRAMY! prowadzi zajęcia matematyczne i rozwojowe oraz terapię ręki.