O nas

[vc_row row_content_width=”grid” css=”.vc_custom_1526475567578{padding-top: 100px !important;padding-bottom: 60px !important;}”][vc_column offset=”vc_col-lg-offset-2 vc_col-lg-8 vc_col-md-offset-1 vc_col-md-10 vc_col-sm-offset-0″][mkdf_section_title position=”center” title_tag=”” disable_break_words=”no” text_font_weight=”” title=”Świadomie dbamy o rozwój dziecka” text=”Wyobraź sobie miejsce, gdzie dźwięki muzyki mają niesamowitą moc. Muzyka na żywo otacza dzieci, a przestrzeń wypełnia się śpiewem, tańcem i spontanicznym śmiechem. “][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner offset=”vc_col-lg-offset-2 vc_col-lg-8 vc_col-md-offset-1 vc_col-md-10 vc_col-xs-offset-1 vc_col-xs-10”][vc_column_text]

W przedszkolu Fikamy i Gramy doświadczenie i wiedza o procesach rozwojowych dzieci łączy się z innowacyjnymi metodami nauczania. Zindywidualizowane podejście do dzieci pozwala bacznie śledzić ich rozwój i wzmacniać kompetencje właściwe dla danego wieku. 

Cały nasz program oparty jest na zabawie. Bazując na jego trzech filarach, bawię się – tworzę – poznaję, wykorzystujemy naturalną ciekawość dzieci i chęć uczenia się poprzez śpiew, sztukę, opowiadanie bajek, eko edukację czy sensoplastykę. Bawiąc się uczymy się języka polskiego, angielskiego czy matematyki.

Stałym elementem naszej metodologii jest umuzykalnianie. U nas dzieci poznają muzykę zgodnie z teorią E.E. Gordona, co oznacza, że nauczyciele rozwijają ich zdolności melodyczne i rytmiczne, uczą audiacji, czyli myślenia muzycznego

Muzyka wpływa na rozwój pamięci, umiejętności matematycznych i organizacyjnych a także językowych. Wykorzystując ten wyjątkowy moment w rozwoju dzieci, codziennie uczymy się angielskiego.

Naszym celem jest stworzenie środowiska sprzyjającego wczesnemu etapowi rozwoju, który leży u podstaw procesu uczenia się przez całe życie. Bo czasem ważniejsze jest jak się uczymy, niż czego się uczymy.  

Zabawa jest stanem umysłu, w którym równoważy się potencjał wyzwań i możliwości. To optymalny stan umysłu dla tworzenia i innowacji. A warunkami wejścia w taki stan są trzy proste zasady: wystarczająca pewność siebie by podejmować ryzyko, dużo czasu na pracę własną i dużo poczucia humoru.

W ten sposób wspieramy dzieci w byciu otwartym na uczenie się przez całe życie.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row disable_background_image=”” simple_background_image=”669″ css=”.vc_custom_1536661779007{padding-top: 170px !important;padding-bottom: 115px !important;}” simple_background_color=”#f5fbfb”][vc_column][vc_row_inner row_content_width=”grid” css=”.vc_custom_1526287330651{padding-bottom: 60px !important;}”][vc_column_inner offset=”vc_col-lg-offset-2 vc_col-lg-8 vc_col-md-offset-1 vc_col-md-10 vc_col-sm-offset-0″][mkdf_section_title position=”center” title_tag=”” disable_break_words=”no” text_font_weight=”” title=”Galeria” text=”Przyjrzyj się bliżej atmosferze w Fikamy i Gramy!”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][mkdf_image_gallery type=”carousel” enable_image_shadow=”no” space_between_items=”small” number_of_visible_items=”4″ slider_loop=”yes” slider_autoplay=”yes” slider_navigation=”no” slider_pagination=”yes” slider_auto_width=”yes” images=”1913,1916,1915,1917,1919,1920,1921,1922″ image_size=”large”][/vc_column][/vc_row]