Plan dnia

  >  Plan dnia

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /wp-content/plugins/js_composer1/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 186

Plan dnia

Plan dnia w Fikamy i Gramy to zawsze wspaniała przygoda! Stworzony w duchu wolnościowym, ewoluuje wraz z gotowością dzieci do kolejnych doświadczeń! Z każdymi z zajęć związane są stworki, które zapraszają dzieci do rozpoczęcia aktywności. Po kilku dźwiękach pianina pojawia się Stworek Gordonek, który sygnalizuje wspólne muzykowanie. Dzieci powoli zbierają się w sali leśnej i w swoim tempie zaczynają współuczestniczyć. Natomiast kiedy do przedszkola przychodzi Lis Tomek, wszystkie dzieci wiedzą, że z nim porozmawiają tylko po angielsku. Gdy zaczyna się swobodna zabawa, w polu widzenia grupy zjawia się figlarny Stworek Fikołek. Za to mieszkający w sali miodowej Miś, przypomina zawsze, że nadeszła pora na pyszny, zdrowy posiłek.

Nie narzucamy sztywnego harmonogramu godzinowego, a jednak nasz dzień przebiega w ustrukturyzowany i harmonijny sposób. Podążamy za dziećmi, ich zaangażowaniem, gotowością, zaciekawieniem. Dzieci już teraz same wskazują, co będzie za chwilę, a co jest teraz, operując przy tym hasłami – “lisia przygoda”, “Gordonki-potworki”. Cały czas się u nas coś dzieje, płynnie przechodzimy w kolejne aktywności a momenty “kulminacyjne” to właśnie te punkty opatrzone postacią stworków.

Stworek Fikołek:

Gdy zaczyna się swobodna zabawa, w polu widzenia grupy zjawia się figlarny Stworek Fikołek.

Stworki Gordonki:

Po kilku dźwiękach pianina pojawiają się Stworki Gordonki, które sygnalizują wspólne muzykowanie. Dzieci powoli zbierają się w sali leśnej i w swoim tempie zaczynają współuczestniczyć.

Lis Tomek:

Kiedy do przedszkola przychodzi Lis Tomek, wszystkie dzieci wiedzą, że z nim porozmawiają tylko po angielsku!

Miś:

Mieszkający w sali miodowej Miś, przypomina zawsze, że nadeszła pora na pyszny, zdrowy posiłek!