Image Alt

Trzy filary

  >  Trzy filary

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /wp-content/plugins/js_composer1/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 186

Idea Fikamy i Gramy

W naszym przedszkolu korzystamy ze sprawdzonych i innowacyjnych metod. Codziennie prowadzimy zajęcia umuzykalniające według teorii E. E. Gordona i zajęcia z języka angielskiego.

Bawię się

Stwarzamy różnorodne i stymulujące środowisko do zadawania pytań. Podążamy za zainteresowaniami dziecka i pracujemy wokół tematów, które je ciekawią.

Tworzę

Działanie artystyczne rozwija zdolności, umożliwia wyrażanie siebie i uczy wrażliwości. Gramy na instrumentach, śpiewamy, improwizujemy, rytmizujemy, współtworzymy przedstawienie teatralne, malujemy, konstruujemy. Sztuka kształtuje wyobraźnię, wyczucie estetyczne, wspaniale inspiruje do kreatywnego myślenia. Sprawia, że dzieci swobodnie eksperymentują i z pasją odkrywają świat.

Twórcze spędzanie czasu i zabawy wśród przyrody, będącej źródłem ponadczasowych lekcji o świecie, dostarcza nauki przez doświadczanie. Poznawanie przez doświadczenie oznacza, że często brudzimy sobie ręce. Dzieci odkrywają i rozwiązują rzeczywiste problemy, pogłębiając wiedzę na temat swojego fizycznego miejsca w świecie.

Wartości

Zabawa, twórczość i poznawanie to również drzwi do zaznajamiania dzieci ze światem wartości. Najważniejsze z nich to dla nas:

- Szacunek - szanowanie siebie nawzajem jako jednostki równe sobie
- Zaufanie - budujemy i dbamy o wzajemne relacje
- Szczerość - mówimy otwarcie
- Odpowiedzialność - jesteśmy odpowiedzialni za nasze słowa i czyny
- Społeczność - dialog i dbanie o siebie nawzajem


Notice: Undefined index: image_id in /wp-content/plugins/lilo-core1/shortcodes/single-image/templates/single-image.php on line 11

Kompetencje

W przedszkolu dziecko:

- Podejmie próby wykorzystywania swoich pomysłów podczas wykonywania różnych zadań,
stanie się samodzielne,
- Nauczy się współpracować,
- Będzie czuło się bezpiecznie,
- Pozna swoje emocje i podejmie próbę ich wyrażania,
- Uwierzy w siebie i w swoje nieograniczone możliwości
- Rozwinie swoje zdolności
- Wzmocni poczucie własnej wartości